OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

PRZED PRAKTYKAMI W NOWYM TOMYŚLU


Instruktor wikliniarstwa Ewa Wąsowicz przy pracy.
 

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Krajeńskich kończą się przygotowania  do mających odbyć się w pomiędzy 19 a 23 września praktyk wikliniarskich w Nowym Tomyślu.

W Nowym Tomyślu wikliniarstwo jest zawodem popularnym i nadal wykonywanym, dlatego młodzież ze strzeleckiego ośrodka wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionej Kleeblatt-Schule z niemieckiego Seelow będzie tam odbywać praktyki. Od lat inicjatorem i gospodarzem praktyk wikliniarskich jest kadra strzeleckiego OSiW, a w tym roku projekt – przy dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – będzie zorganizowany po raz czwarty.

Celem praktyk jest upowszechnianie i bliższe poznawanie unikatowego już dziś zawodu koszykarza-plecionkarza, integrowanie młodzieży polskiej i niemieckiej, a także kształtowanie u wszystkich postawy nowoczesnego Europejczyka. Przygotowany przez mistrza wikliniarstwa i instruktora nauki zawodu w OSiW Ewę Wąsowicz ciekawy program praktyk zakłada oprócz praktycznej nauki wyplatania, poznanie przez młodzież polską i niemiecką historii zawodu, drogi obróbki surowca (od plantacji do pracowni) oraz zapoznanie się z interesującymi elementami wikliniarskimi zgromadzonymi w Nowym Tomyślu.

drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012