OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

PASŁĘK: FINAŁ KONKURSU


Najsympatyczniejszy uczestnik Konkursu Andrzej Foltyn odbiera puchar oraz dyplom z rąk Komendanta Głównego OHP.

 

24 maja zakończył się, z udziałem Komendanta Głównego OHP Jerzego Mormula, Ogólnopolski Konkurs OHP „Sprawny w zawodzie” w kategorii „murarz” zorganizowany w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku.

Organizatorem konkursu była Komenda Główna OHP oraz Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP przy współpracy z pasłęckim Ośrodkiem. Laureaci etapów wojewódzkich konkursu – przedstawiciele dziesięciu Wojewódzkich Komend – przystąpili  22 maja do rozwiązywania pisemnych testów z części teoretycznej i egzaminu praktycznego. Po całodniowych zmaganiach uczestnicy konkursu skorzystali z różnych form relaksu, np.  na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku lub na boisku do gry w piłkę nożną. Zwiedzano także z przewodnikiem starówkę elbląską oraz odpoczywano w Ośrodku Wypoczynkowym „Nowa Holandia” gdzie między innymi można było sprawdzić się na strzelnicy oraz spróbować smacznej grochówki. Zwiedzili także unikatowe pochylnie na Kanale Elbląskim: Kąty i Buczyniec, po których płynące statki zostają przenoszone do położonych na różnych poziomach akwenów wodnych.

Finał konkursu wyłonił najzdolniejszych murarzy spośród uczestników OHP z całej Polski. Pierwsze, zaszczytne miejsce zdobyli Piotr Erdt i Kacper Madejski z Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, drugie miejsce zajęli Piotr Andrzejewski i Paweł Nowakowski z Wielkopolskiej Komendy OHP. Na trzecim miejscu uplasowali się Kamil Gworek i Norbert Wierzbicki ze Świętokrzyskiej Komendy OHP. Każdy uczestnik konkursu otrzymał okolicznościową koszulkę oraz skrzynkę na narzędzia. Puchar dla „Najsympatyczniejszego uczestnika Konkursu” odebrał przedstawiciel Śląskiej Komendy OHP Andrzej Foltyn.

Ocena części praktycznej przez komisję. Drugi z lewej z-ca Wojewódzkiego Komendanta OHP Piotr Płoski.


Uroczyste zakończenie Konkursu, które poprowadził kierownik OSiW OHP w Pasłęku Cezary Terech, rozpoczęto od przedstawienia prezentacji multimedialnej dotyczącej przebiegu Konkursu. W uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wzięli udział znamienici goście z Komendantem Głównym OHP Jerzym Mormulem na czele, który podsumował tegoroczną edycję konkursu. Obecni byli również Wicestarosta Powiatu Elbląskiego Maciej Romanowski, Burmistrz Miasta Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Olsztynie Franciszek Romanowski, Wojewódzki Komendant OHP Jarosław Dzioba, Komendant Straży Pożarnej w Pasłęku Mirosław Czyszejuk oraz Dorota Słomska z Biura Edukacji i Wychowania Komendy Głównej OHP.


Część praktyczna Konkursu.

drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012