OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

GAZETA WYBORCZA – POZNAŃ (9.10.2008)
OHP rok szkoleniowy
zaczęło w bazylice w Licheniu


Około tysiąca młodych ludzi, wychowawców i duchownych z Ochotniczych Hufców Pracy, przyjechało w czwartek do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu (Wielkopolska) na ogólnopolską inaugurację nowego roku szkoleniowego. W tym roku OHP obchodzą 50. rocznicę istnienia.

Do rozterek towarzyszących młodym ludziom i wyborach życiowych nawiązał w homilii biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej Bogdan Wojtuś. - Musicie wymagać od siebie nawet wtedy, gdy od was nie wymagają - podkreślił. Komendant Główny OHP Jerzy Mormul przypomniał, że OHP obchodzą także 75. rocznicę powołania Junackich Hufców Pracy, w których junakiem był późniejszy papież Jan Paweł II. - OHP nie są wprawdzie bezpośrednio spadkobiercą tej przedwojennej organizacji, to solą tamtych hufców i obecnych jest młodzież. I to nie zmieniło się do dziś, chociaż pozostała część jest zupełnie inna, adekwatna do obecnych czasów - mówił komendant. Według szefa wielkopolskich struktur OHP Tadeusza Wiszowatego, hufce zastępują w wielu przypadkach rodzinę, dają młodym ludziom dach nad głową i utrzymanie, sprawiają, że mogą oni poczuć się jak w normalnej rodzinie.

Wielkopolskie hufce mają w 20 placówkach 3700 podopiecznych. Do ich głównych zadań należy organizacja praktyk zawodowych i nauka. W całym kraju, naukę rozpoczęło w tym roku ponad 30 tys. ochotników. W sanktuarium w Licheniu znajduje się największa w kraju świątynia, nosząca tytuł bazyliki. Jej budowę w 1999 r. pobłogosławił papież Jan Paweł II, podczas pielgrzymki do Polski.dżek

drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012