OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

ZAJĘCIA Z PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃWystęp rapera Koli.
 

17 października młodzież pierwszego rocznika z 9-1 Hufca Pracy uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych.

O swoich doświadczeniach z alkoholem, narkotykami, pobycie w więzieniu opowiadali Adam Mioduchowski i raper Mirosław Kola Kolczyk.

Artysta malarz, rzeźbiarz Adam Mioduchowski od wielu lat zmagający się z chorobą narkomanii i AIDS opowiadał o swojej skomplikowanej przeszłości, trudnym dzieciństwie, pierwszym kontakcie z narkotykami, niełatwej drodze do trzeźwości. Obecnie korzystając z własnych doświadczeń pomaga w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi od narkotyków i alkoholu. W „Eko-Szkoła Życia” w Wandzinie jako wolontariusz prowadzi terapię zajęciową oraz odpowiada za warsztat artystyczny podopiecznych. Jak sam twierdzi tylko Bogu zawdzięcza to, że żyje i może tworzyć na trzeźwo. Dziękuje za nowe, drugie życie i sądzi, że powinno się dawać świadectwo wyjścia z uzależnień.

Młodzież biorąca udział w spotkaniu żywo reagowała na słowa Adama, ponieważ mówił jej językiem, a muzyka i teksty rapera Koli wzmacniały ten przekaz. Młodzi ludzie nie pierwszy raz słyszeli o narkotykach, dopalaczach i alkoholu, że są złe, ale nieczęsto zdarza się, aby przekaz był tak wiarygodny i szczery.
drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012