OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

NAJLEPSI W TORUNIU


Kucharze małej gastronomii rozwiązują test dotyczący wiedzy teoretycznej.

 

Wojewódzkie finały konkursu „Sprawny w zawodzie - 2012” odbyły się 17 kwietnia w Toruniu.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu odbyło się w świetlicy Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu - gospodarza imprezy. Zmagania oficjalnie rozpoczęła Wojewódzki Komendant OHP Iwona Lizoń-Szurmiej oraz dyrektor merytoryczny WK Małgorzata Filarska. 

Tegoroczny  konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach zawodowych: kucharza małej gastronomi, fryzjera i mechanika pojazdów samochodowych oraz w kategorii bhp z elementami prawa pracy i uczestnictwem w pokazach pierwszej pomocy.

Kucharze małej gastronomii rozpoczęli konkurs sprawdzianem wiadomości teoretycznych w sali dydaktycznej warsztatu gastronomicznego, a następnie zajęli kuchnię, by zmierzyć się z zadaniem konkursowym – przygotowaniem zupy kremu z pieczarek z grzankami, pulpetów w sosie pomidorowym z makaronem, surówki wiosennej oraz karmelowego kisielu mlecznego na deser.

Przyszli fryzjerzy, jak wszystkie inne grupy, rozpoczęli zmagania od testu obejmującego specjalistyczne zagadnienia niezbędne przy wykonywaniu zawodu. Następnie młodzi adepci sztuki fryzjerskiej przystąpili do części praktycznej – wykonania fryzury wieczorowej.

W tym samym czasie w warsztacie mechanicznym autoryzowanego serwisu samochodowego „Torital”, swoje zadanie rozpoczęli mechanicy pojazdów samochodowych. Po części teoretycznej rozpoczęli część praktyczną, podczas której młodzież wykonywała swoje zadania na samochodach marki Fiat i modelach Doblo, Panda i Punto.

Wojewódzki Komendant OHP Iwona Lizoń-Szurmiej dziękuje przewodniczącym komisji konkursowych.

Konkurs z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy został przeprowadzony w sali komputerowej Środowiskowego Hufca Pracy. W czasie kiedy jury sprawdzało testy, młodzież uczestniczyła w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 Straży Pożarnej w Toruniu.

Poziom zawodników był wyrównany, a wyniki poszczególnych miejsc różniły się pojedynczymi punktami. Konkursowe zmagania oceniały zespoły komisji, którym przewodniczyli: mistrz w zawodzie kucharza i właścicielka restauracji „Wygoda” w Toruniu Elżbieta Norkowska, mistrz serwisu Fiata i instruktor praktycznej nauki zawodu mechanika pojazdów samochodowych Krzysztof Ulawski, mistrz fryzjerstwa i zastępca dyrektora CKU Regina Moczkowska oraz inspektor bhp Małgorzata Matusik-Mazanowska.

Ostatecznie w zawodzie kucharza małej gastronomii pierwsze miejsce zajęła ekipa Środowiskowego Hufca Pracy w Bydgoszczy: Sandra Dąbrowska i Jarosław Krajniak, drugie - toruńskiego hufca Patrycja Wierzbowska i Paweł Marchwicki, a trzecie - ŚHP w Bydgoszczy: Damian Maćkowski  i Szymon Grucki. W zawodzie mechanika pojazdów samochodowych pierwsze miejsce wywalczył zespół ŚHP w Bydgoszczy: Sebastian Walkowski i Grzegorz Walkowski, drugie - zespół mieszany z ŚHP w Inowrocławiu i Bydgoszczy: Grzegorz Trybuła i Arkadiusz Kwiatkowski, trzecie zaś - przedstawiciele bydgoskiego hufca: Bartosz Jankowski i Kamil Orzechowski. Wśród fryzjerek najlepsza okazała się Nicole Krzyżanowska z ŚHP w Bydgoszczy. Drugie miejsce ex aequo zajęły Lidia Szumlas z ŚHP w Inowrocławiu oraz Kamila Richter z ŚHP w Bydgoszczy. Zwycięzcami w zakresie bhp i prawa pracy zostali uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu Michał Tętlewicz i Żaneta Jagielska, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się Magdalena Gajewska z  ŚHP w Toruniu.

Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych zawodach i konkurencji bhp będą reprezentować WK OHP w Toruniu w etapie centralnym, który obędzie się w maju w Dobieszkowie, Pleszewie i Gołdapi.

Uroczystego zakończenia całodziennych zmagań konkursowych dokonała Wojewódzki Komendant OHP w Toruniu Iwona Lizoń-Szurmiej wspólnie z dyrektor merytoryczną WK OHP Małgorzatą Filarską.
drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012