OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

DNI OTWARTE OHP W BIAŁYMSTOKUSpotkanie z pracodawcą
 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku w ramach „Dni Otwartych w OHP”   zrealizowało wiele przedsięwzięć skierowanych do młodzieży.

24 listopada w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój” odbyły się zajęcia z języka angielskiego. Uczestników na zajęciach odwiedził zastępca Wojewódzkiego Komendanta Podlaskiej WK OHP Jerzy  Sołdatow oraz koordynator wojewódzki projektu Elżbieta Dziemianiuk. W trakcie spotkania omówiono bieżące sprawy związane z realizacją projektu, m. in. kursami zawodowymi oraz praktykami zagranicznymi. Także w tym dniu odbyły się dwa zajęcia warsztatowe w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej OHP, w których wzięła udział młodzież ponadgimnazjalna. Tematyka zajęć dotyczyła autoprezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej. Natomiast w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku lider Klubu Pracy wygłosił prelekcję na temat „Praca i nauka w krajach Unii Europejskiej”.


 

Spotkanie z uczestnikami projektu EFS „Szkolenie - Praktyka - Zatrudnieni – Rozwój”

 

25 listopada oprócz zajęć w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego  „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój” odbyło się spotkanie z pracodawcą. Spotkanie miało charakter rekrutacyjny. Pracodawca zainteresowany był zatrudnieniem młodzieży uczącej się w wieku 18-26 lat w charakterze personelu pomocniczego do hipermarketu. Po krótkiej prezentacji działalności firmy przedstawiono uczestnikom spotkania zakres obowiązków, warunki zatrudnienia oraz zasady rekrutacji. Wszystkie osoby zainteresowane pracą zaproszono do siedziby firmy.

27 listopada lider Klubu Pracy przeprowadził zajęcia warsztatowe dla młodzieży z zakresu planowania kariery zawodowej „Zaplanuj swoją karierę” w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białymstoku, natomiast 28 listopada zajęcia „Aktywny absolwent na rynku pracy” zostały zorganizowane w Zespole Szkół Handlowo–Ekonomicznych w Białymstoku. Ponadto przez cały czas trwania „Dni Otwartych w OHP” udzielane były porady indywidualne oraz informacje zawodowe z zakresu określania predyspozycji zawodowych, przygotowania do aktywnego poszukiwania pracy, autoprezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej, wolontariatu, wymiany, praktyk, staży zagranicznych. „Dni Otwarte w OHP” odwiedziły lokalne media: „Kurier Poranny” oraz Oddział w Białymstoku Telewizji Polskiej.

 


 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012