• Kontrast strony

Dnia 5 marca w Olsztynie odbyła się XI edycja Biegu „Tropem Wilczym” – największej otwartej imprezy sportowo-edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Na starcie stanęło około 300 osób, by pokonać dystans 1963 metrów, symbolizujący rok, w którym zginął jeden z ostatnich żołnierzy podziemia antykomunistycznego Józef Franczak ps. „Lalek”.

W biegu zorganizowanym przez Fundację im. Piotra Poleskiego wzięli udział również uczestnicy OHP. Młodzież w doskonałych nastrojach ukończyła trasę biegu, który nie miał na celu rywalizacji. Tego dnia najważniejsza była pamięć o Żołnierzach Wyklętych oraz radość z bycia razem. Pomimo chłodnej aury, atmosfera panująca podczas imprezy była zdecydowanie gorąca. Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale i pyszna wojskowa grochówka.

Uczestnik Hufca Pracy w Olsztynie Maciej Wiszniewski zajął III miejsce w Biegu Rodzinnym, pokonując trasę w 8 minut i 20 sekund! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Autor artykułu i zdjęć: Paulina Porwoł - st. spec. ds. programów edukacyjnych i wychowania