Podpisanie porozumienia między Łódzką Wojewódzką Komendą OHP a Stowarzyszeniem Włókienników Polskich
Dnia 28 sierpnia 2024 roku w siedzibie Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Łodzi miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między Łódzką Wojewódzką Komendą OHP, reprezentowaną przez Wojewódzkiego Komendanta OHP, Pana Ryszarda Targowskiego, a Stowarzyszeniem Włókienników Polskich, reprezentowanym przez Prezesa Stowarzyszenia Włókienników Polskich, Pana Ireneusza Chabrowskiego w obecności Pani Dominiki Walickiej, Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Pani Agnieszki Luksztejdt, Zastępcy Wojewódzkiego Komendanta OHP w Łodzi.
Celem tego porozumienia jest zacieśnienie współpracy między obiema instytucjami w zakresie rozwoju umiejętności kadr w obliczu dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych oraz przeciwdziałania marginalizacji młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Obie strony zobowiązały się do wspólnych działań mających na celu podniesienie aktywności zawodowej młodych ludzi oraz realizację ustawowych zadań związanych z rynkiem pracy.
W ramach tej współpracy Łódzka Wojewódzka Komenda OHP zobowiązała się do ścisłej współpracy ze SWP dotyczącym uczestnictwa w nowoczesnym modelu kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego. Porozumienie zakłada m.in. dostęp do branżowych szkoleń zawodowych, kursów przygotowujących do uzyskania certyfikowanych kwalifikacji, a także przygotowanie nowych kwalifikacji sektorowych dla uczestników OHP, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności lub się przekwalifikować.
Stowarzyszenie Włókienników Polskich zobowiązało się do podejmowania działań wspierających cele porozumienia, w szczególności poprzez przekazywanie bieżących informacji na temat aktualnych kierunków kształcenia, tworzenie oferty edukacyjnej na podstawie informacji otrzymanych od pracowników OHP oraz uczestnictwo w inicjatywach realizowanych przez OHP, takich jak spotkania informacyjne, dni otwarte i warsztaty.
Podpisanie tego porozumienia stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia szans młodzieży na rynku pracy oraz lepszego dostosowania ich umiejętności do potrzeb współczesnej gospodarki.