pdptr

dkba1

W ramach trwającej rekrutacji naszej jednostki dnia 12.05.2021 r. odbyło się spotkanie na terenie zakładu AMS Staniuk Sp. J. Słupsk z udziałem: właściciela salonu Panem Mariuszem Staniuk, instruktorem praktycznej nauki zawodu Panem Jackiem Kiestrzynia i z Komendantem 11-23 Hufca Pracy Panią Eweliną Ślusarczyk.

Salon Toyoty w Słupsku to nowoczesna dobrze wyposażona placówka, która oprócz części w której odbywa się sprzedaż nowych samochodów znajduje się blacharnia, lakiernia oraz stanowiska do kontroli parametrów elektronicznych pojazdów. Cała placówka wraz z terenem, na którym znajdują się samochody do sprzedaży jest monitorowana za pomocą kamer. To nie tylko zabezpiecza pojazdy przed kradzieżą, ale pozwala klientom w każdej chwili zobaczyć jak dany pojazd jest naprawiany.

Od kilkunastu lat 11-23 Hufiec Pracy w Słupsku współpracuje z tą firmą, która kształci młodzież w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy, elektromechanik oraz blacharz. Kształcąca się młodzież ma dostęp do nowoczesnego sprzętu za pomocą którego są naprawiane samochody. Uczą się również w jaki sposób należy obsłużyć klienta, którego samochód został uszkodzony lub jak dokonuje się bieżących przeglądów pojazdów. Podczas spotkania omówiono szczegóły rekrutacji na następny rok szkolny oraz przygotowania do tegorocznych egzaminów końcowych.

11-23 Hufiec Pracy z wizytą w salonie Toyota Słupsk
11-23 Hufiec Pracy z wizytą w salonie Toyota Słupsk
1. Spotkanie z pracodawcą AMS Staniuk

Autor tekstu: Elżbieta Szydłowska
Autor zdjęć: Elżbieta Szydłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.