pdptr

dkba1

Nietrudno zgodzić się z Organizacją Narodów Zjednoczonych, że rower, który towarzyszy człowiekowi od ponad 200 lat to niedrogi, prosty, niezawodny oraz przyjazny dla środowiska środek transportu. Może służyć jako narzędzie rozwoju, a także dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej czy też sportu.

Jazda na rowerze nie tylko jest zdrowa, a także przyjemna. Wspaniale wpływa na kondycję sprawia, że krew w żyłach krąży szybciej, a komórki naszego ciała są lepiej dotlenione. Dzień Rowerowy jest kolejną okazją do wspólnych wycieczek rowerowych z rodzicami, rodzeństwem a także z przyjaciółmi. Wychowawcy OSiW OHP w Tczewie wykorzystują go, aby przypomnieć uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także o obowiązujących przepisach ruchu drogowego.

Musimy pamiętać o wszelkich elementach, które poprawią nasze bezpieczeństwo na drodze. Najważniejszy jest kask dobrany odpowiednio ochroni naszą głowę przed uderzeniem o twarde podłoże. Ważne jest również wyposażenie roweru. Rower, którym jeździmy po drogach musi być wyposażony w światła – białe oraz czerwone, przynajmniej jeden sprawny hamulec i dzwonek lub jakiś inny sygnał ostrzegawczy.

Uczestnicy podczas przejażdżki.
Uczestnicy podczas przejażdżki.
 
Autor tekstu: Katarzyna Kiełpińska
Autor zdjęć: Katarzyna Kiełpińska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.