pdptr

dkba1

To niewiarygodne, że mimo apeli, akcji ostrzegawczych wciąż na nasze ulice wyjeżdżają kierowcy na ,,podwójnym gazie’’. Eksperci biją na alarm, obecnie statystyczny Polak wypija rocznie 9,55 litra alkoholu - znacznie więcej niż w poprzednich latach. Epidemia, stres i napięcie społeczne, spowodowały iż Polacy częściej sięgają po alkohol. Policja codziennie odnotowuje wypadki spowodowane nietrzeźwością kierowców, którzy często usprawiedliwiają jazdę po alkoholu: „przecież ruch jest mniejszy to nic się nie stanie”, ,,na bocznych nie stoją”. Do tego dochodzi złudne poczucie braku kary.

Ta sytuacja sprawiła, że profilaktyka pod hasłem „STOP pijanym kierowcom” jest szczególnie ważna”. Dlatego też kadra z 11-20 Hufca Pracy w Bytowie przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała warsztaty. Zajęcia miały na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Co to znaczy mieć trzeźwy umysł?’’, „dlaczego nie można jeździć na kacu?”. Ponadto uczestnicy zajęć dowiedzieli się o rodzajach zagrożeń współczesnej młodzieży, o tym jak ich unikać oraz w jaki sposób reagować w razie niebezpieczeństwa.

Na koniec zajęć została wykonana i wyeksponowana gazetka ścienna pod hasłem „STOP pijanym kierowcom”. Znalazły się na niej materiały informacyjne i edukacyjne z kampanii oraz informacje skierowane do uczniów.

Akcja STOP pijanym kierowcom
Akcja STOP pijanym kierowcom
1. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez Magdalenę Pelc
Akcja STOP pijanym kierowcom
Akcja STOP pijanym kierowcom
2. Gazetka ścienna pod hasłem „STOP pijanym kierowcom”
Akcja STOP pijanym kierowcom
Akcja STOP pijanym kierowcom
3. Gazetka ścienna pod hasłem „STOP pijanym kierowcom”

Autor tekstu: Magdalena Pelc
Autor zdjęć: Bożena Stadnik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.