pdptr

dkba1

Dziś ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez Internetu. Sięgamy do niego każdego dnia choćby w pracy, czy szkole. Jednak często zapominamy jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Surfując po Internecie czeka nas spora liczba zagrożeń, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Dlatego tak istotnym jest, aby uświadamiać młodzież jakimi technikami i narzędziami posługują się cyberprzestępcy.

Wychowawcy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku cyklicznie prowadzą zajęcia profilaktyczne, w trakcie których informują swoich podopiecznych o zasadach, które pomagają im zwiększyć bezpieczeństwo w Internecie. Młodzi ludzie zostają uwrażliwiani na treści publikowane na różnych platformach, aby nie paść ofiarą przestępców. Uczą się jak ważnym jest, aby zachować czujność i rozwagę w udostępnianiu choćby swoich danych.

Podczas zajęć uczestnicy zabezpieczyli swoje konta na serwisach społecznościowych. Poznali zjawisko phishingu, czyli podszywania się pod zaufane osoby, czy instytucje w celu wyłudzenia poufnych danych osobowych lub pieniędzy. Zapoznali się z 20 zasadami bezpiecznego Internetu, dzięki akcji Internet Safety, która w Polsce jest coraz bardziej popularna. Przeprowadzone działania wzbogaciły świadomość uczestników 11-19 Hufca Pracy, ponieważ decyzje podejmowane w wirtualnym świecie mają wpływ na realne życie.

Uczestnicy podczas zajęć Internet Safety.
Uczestnicy podczas zajęć Internet Safety.
 
Autor tekstu: Magdalena Kumaniecka
Autor zdjęć: Piotr Wojciechowski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.