pdptr

dkba1

Miesiąc kwiecień to dla jednego z naszych uczestników czas podsumowań, refleksji i początek nowego etapu rozwoju zawodowego. Można się na chwilę zatrzymać, popatrzeć wstecz i dokonać pewnego bilansu, który mamy nadzieję wychodzi na plus.

Wojtek jest uczestnikiem 11-20 Hufca Pracy w Bytowie od maja 2018 roku, przyszedł w trakcie roku szkolnego z powodu pogłębiających się trudności w nauce, w szkole macierzystej. Rozpoczął edukację w III klasie w Gimnazjum nr 1 w oddziale przysposabiającym do pracy. Tajniki zawodu ślusarza od samego początku zgłębiał w bytowskiej Firmie Kołaszewski. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie sprawdzającym kontynuował naukę w tym samym zakładzie w systemie kursowym. Aktualnie uczestnik ukończył kurs kwalifikacyjny w zawodzie ślusarza oraz złożył niezbędne dokumenty do egzaminu czeladniczego. Dzień dzisiejszy jest jego ostatnim dniem w pracy na statusie ucznia, gdyż od maja Wojtek zostanie zatrudniony jako pracownik. Praca ta spełnia jego oczekiwania, przez lata poznawał jej tajniki oraz osoby, którym dziś wiele zawdzięcza. Współpracownicy swoim podejściem i zaangażowaniem przyczynili się do jego rozwoju i samorealizacji. Sam uczestnik również dał się poznać jako osoba sumienna i pracowita, której warto powierzać coraz to ambitniejsze zadania.

To właśnie takie momenty sprawiają, że dostrzegamy sens pracy wychowawczej. To przez takie przejścia z ucznia na pracownika wierzymy, że warto pomagać, a indywidualne podejście do uczestnika stanowi gwarancję sukcesu. Serdecznie gratulujemy Wojtkowi, a jego ścieżkę edukacyjno-zawodową pokazujemy jako dobry przykład dla tych, którzy może jeszcze się wahają przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu nauki w ramach OHP.

Uczestnik podczas pracy w zakładzie.
Uczestnik podczas pracy w zakładzie.
 

Autor tekstu: Bożena Stadnik
Autor zdjęć: Bożena Stadnik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.