pdptr

dkba1

Wychowawcy słupskiego hufca regularnie mobilizują uczestników do aktywności sportowych. Aktualna pora roku sprzyja i zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Spędzanie czasu na łonie natury poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale i odporność. Spacer czy przejażdżka rowerem to idealna odskocznia od wielogodzinnego siedzenia przed komputerem, na które aktualnie „skazana” jest młodzież.

W kwietniu wychowawca 11-23 Hufca Pracy w Słupsku zorganizował dla uczniów ZSMiL konkurs sportowy „Wiosenne kilometry”. Zadaniem uczestników było rejestrowanie prze okres 2 tygodni swojej aktywność za pomocą dostępnych urządzeń elektronicznych i aplikacji. Młodzież przesyłała zdjęcia i zrzuty ekranu z aplikacji do wychowawcy.

Troje najbardziej aktywnych uczestników zostało nagrodzonych kartami podarunkowymi ufundowanymi przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP. Pierwsze miejsce po raz kolejny w tego typu konkursie przyznano Karolowi - uczniowi klasy I, który jest fanem jazdy na rowerze. Wśród naszych uczestników są również miłośnicy pieszych wędrówek oraz sportów drużynowych.

Celem konkursu było promowanie aktywnego stylu życia, zachęcanie młodzieży do uprawiania sportów oraz kreowanie postaw prozdrowotnych poprzez kształtowanie nawyków aktywności ruchowej.

Drugie miejsce w konkursie – Michał
Drugie miejsce w konkursie – Michał
Trzecie miejsce w konkursie - Natalia
Trzecie miejsce w konkursie - Natalia
 
Autor tekstu: Anna Pasek-Maliszewska
Autor zdjęć: Uczestnicy 11-23 Hufca Pracy w Słupsku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.