pdptr

dkba1

Dla części uczestników 11-20 Hufca Pracy w Bytowie odbywających naukę w formie szkolenia kursowego miesiąc kwiecień rozpoczął się od kursu przygotowującego do egzaminu kwalifikacyjnego. Kurs został zorganizowany przy współpracy z Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego w Bytowie i obejmował uczestników kształcących się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca.

Zajęcia odbywały się w formie on-line, jedynie w zawodzie montera zabudowy i robot wykończeniowych w budownictwie uczestnicy cześć zajęć odbywali w formie indywidualnej u pracodawcy. Zajęcia były okazją połączenia wiedzy teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami oraz poznania tajników pracy na budowie. Obecna sytuacja wymagała elastyczności zarówno ze strony organizatora, jak i wykładowców oraz samych kursantów. Dla większości z nich zajęcia w tej formie poprzez logowanie się na platformę i uczestnictwo w zajęciach on-line było nowym doświadczeniem. Z informacji uzyskanych od wykładowców i organizatorów wiemy, że młodzież bardzo dobrze poradziła sobie na kursie pod względem organizacyjnym, jak i przyswajania wiedzy.

Kadrę placówki 11-20 HP w Bytowie cieszy każdy najmniejszy sukces uczestników. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas kursu przyczyni się do pozytywnych wyników na egzaminach czeladniczych, które czekają ich już niebawem po zakończeniu nauki.

Uczestniczka podczas nauki zdalnej.
Uczestniczka podczas nauki zdalnej.
Monterzy robót wykończeniowych podczas pracy.
Monterzy robót wykończeniowych podczas pracy.
 
Autor tekstu: Bożena Stadnik
Autor zdjęć: Uczestnicy Kursu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.