pdptr

dkba1

Kurs na prawo jazdy kategorii B ma na celu przygotowanie jego uczestnika do zdania egzaminu na prawo jazdy i do bezkolizyjnego oraz bezpiecznego poruszania się samochodem po drogach całego świata. Jednak, żeby zdać egzamin trzeba bardzo dobrze opanować wiedzę na temat przepisów i zasad oraz praktyki prowadzenia samochodu. W Przygotowaniu do tego służy część teoretyczna kursu na prawo jazdy.

Dnia 20 kwietnia rozpoczął się kurs na prawo jazdy kat. B w Bytowie, a konkretnie część teoretyczna kursu. Kurs został zorganizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku, w którym bierze udział 10 uczestników 11-20 Hufca Pracy w Bytowie. Podczas 30 godzin zajęć młodzi ludzie nabędą wiedzę na temat zasad prowadzenia pojazdu, obsługi pojazdu oraz poznają przepisy ruchu drogowego. Nauczą się również teoretycznych i praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wiedza o przepisach ruchu drogowego i zasadach zachowania się na drodze, zdobyta podczas teoretycznej części kursu na prawo jazdy kategorii B, jest bardzo ważna. Istnieje duża szansa na to, że dzięki niej uczestnicy OHP będą jeździć bezpiecznie i rozważnie po polskich i nie tylko polskich drogach.

Autor tekstu: Anna Kucharska
Autor zdjęć: Bożena Stadnik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.