pdptr

dkba1

27 kwietnia 2014 roku w niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbyła się kanonizacja dwóch papieży, naszego rodaka – Jana Pawła II i Włocha Jana XXIII. Kanonizacja jest to oficjalne uznanie przez Stolicę Apostolską świętości zmarłej osoby z racji osiągnięcia przez nią doskonałości moralnej w stopniu heroicznym lub uznanie jej za męczennika.

Mszę kanonizacyjną na Placu św. Piotra w Rzymie po raz pierwszy w historii odprawiali dwaj żyjący papieże – obecny Franciszek i emerytowany Benedykt XVI.

Dziś przypada 7 rocznica kanonizacji Papieża Polaka, który był i jest wzorem do naśladowania poprzez wartości jakimi się kierował i naukami jakie głosił. Jan Paweł II kochał młodzież, był otwarty na ich problemy, zawsze dodawał im otuchy, a co najważniejsze człowiek był dla Niego człowiekiem bez względu na kolor skóry, sytuacje materialną i pozycję społeczną.

pomnik Jana Pawła II w Lęborku.
pomnik Jana Pawła II w Lęborku.
pomnik Jana Pawła II w Lęborku.
pomnik Jana Pawła II w Lęborku.
 
Autor tekstu: Marta Burchardt
Autor zdjęć: Beata Kozakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.