pdptr

dkba1

Nie milkną podziękowania, słowa uznania i podziwu ze strony kierownictwa i grona opiekuńczo-wychowawczego Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie dla grupy uczestników świadczących działania pomocowe w modernizacji pomieszczeń zakwaterowania i rekreacji internatu placówki.

Zorganizowani w grupy, po odbytych zajęciach kształcenia zawodowego w warsztatach Ośrodka podjęli inicjatywę poprawy walorów użytkowych i estetycznych miejsc zamieszkania i świetlic. Pod ścisłym nadzorem konserwatora OSiW OHP w Tczewie Krzysztofa Kwasowca, dzielącego się z uczestnikami fachową wiedzą i doświadczeniem w zakresie renowacji, znikają zacieki, plamy, smugi i zadrapania ze ścian i sufitów. Pokoje odzyskują blask i atrakcyjność, a wybrane przez uczestników kolory nadają im uroku i wdzięku. Zazwyczaj są to odcienie zieleni i żółci. Nic dziwnego, kolor zielony kojarzy się z harmonią, nadzieją i powodzeniem, działa relaksacyjnie i odstresowująco, natomiast kolor żółty ma charakter pozytywny. Żółte jest słońce i piasek, więc kojarzy się z ciepłem, latem no i wakacjami. Przywołuje radość, śmiech i zabawę.

„Fajnie, że kierownictwo Ośrodka wyraziło zgodę na pomoc w odświeżeniu naszych sal. Nie musimy po praktykach bez sensu i celu włóczyć się po mieście czy dworcach czekając na środek transportu do domu. Pomoc się przyda, Pan Krzysiu nie jest już małolatem, a pokoi jest dużo. Szkoda tylko, że ogranicza nasze działania. Sam skacze po drabinie, a my robimy dolne partie ścian. Gdyby pozwolił rozwinąć nam skrzydła byłoby szybciej, ale za to pozwala nam decydować o kolorystyce”.-tak zrelacjonował swój udział w akcji jeden z uczestników „brygady remontowej”.

Postawa, aktywność i zaangażowanie tej grupy uczestników to kolejny dowód drzemiących możliwości i potencjału w młodym pokoleniu, które właściwie ukierunkowane i zmotywowane służyć będzie nie tylko egocentrycznym przejawom zaspakajającym potrzeby jednostki, ale wyjdzie naprzeciw bezinteresownej, świadomej, dobrowolnej pracy na rzecz społeczeństwa, czerpiąc z niej satysfakcje i zadowolenie.

Zdjęcie 2 uczestnicy podczas prac remontowych.
Zdjęcie 2 uczestnicy podczas prac remontowych.
Uczestnicy podczas prac remontowych.
Zdjęcie 3 uczestnicy podczas prac remontowych
Zdjęcie 3 uczestnicy podczas prac remontowych
Uczestnicy podczas prac remontowych.
 
Autor tekstu: Grzegorz Pogorzelski
Autor zdjęć: Grzegorz Pogorzelski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.