pdptr

dkba1

W marcu w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku rozpoczęła się realizacja innowacji pt. "Przyłapani na kindersztubie".

Celem inicjatywy jest podwyższenie samooceny uczestników oraz pomoc w nawiązaniu bliższych relacji z rówieśnikami. Wszyscy uczniowie mają możliwość pielęgnacji swoich mocnych stron. Dzięki temu spotęgują umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Podczas zajęć wychowawca przybliżył młodzieży pojęcie kindersztuby. Niestety był to obcy termin dla uczestników. Na szczęście już podczas warsztatów okazało się, że młodzi ludzie wiedzą co to są dobre maniery i w jakich sytuacjach szczególnie powinniśmy z nich korzystać. Zaskoczeniem były fakty związane z używaniem telefonu komórkowego w towarzystwie. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć uniwersalny zestaw poprawnego zachowania, który powinniśmy używać na co dzień. Okazało się, że niestety teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Uczestnikom na ich adresy mailowe zostaną przesłane materiały dotyczące dobrych manier. Po zapoznaniu się z nimi, każdy ma za zadanie wybierać jedno dobre zachowanie, którego nigdy nie stosował i wdrożyć je w codziennym życiu.

Działania podjęte w programie innowacyjnym będą ściśle powiązane z planem wychowawczo-profilaktycznym jednostki hufca,  tanowiąc uzupełnienie i rozszerzenie realizowanych w niej treści.

Innowacja Przyłapani na kindersztubie 2021 1
Innowacja Przyłapani na kindersztubie 2021 1
Warsztaty dobrych manier.
Innowacja Przyłapani na kindersztubie 2021 3
Innowacja Przyłapani na kindersztubie 2021 3
Warsztaty dobrych manier.
 
Autor tekstu: Agnieszka Grzenkowicz
Autor zdjęć: Agnieszka Grzenkowicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.