pdptr

dkba1

Epidemia Covid-19 spowodowała ograniczenia działalności szkół, czasowe zawieszenie nauki na zajęciach praktycznych oraz zamknięcie kin, wystaw, basenów i obiektów sportowych. Obecnie młodzież może jedynie korzystać z zajęć organizowanych na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna ma bardzo duży wpływ na kondycję fizyczną, psychiczną i samopoczucie każdego człowieka.

Chcąc rozwijać zainteresowania i pasje uczestników 11-23 Hufca Pracy w Słupsku wychowawcy jednostki zorganizowali konkurs fotograficzny pt: „Rowerowa pasja”.

Rowerowa pasja według podopiecznych, to nie tylko robienie tego, co się kocha, to styl życia, stan umysłu. Jeździć regularnie można w każdych okolicznościach przyrody. Nie jest straszny upał, porywy wiatru, deszcz ani nawet śnieg. Jazda na rowerze daje im poczucie satysfakcji, jasność umysłu i spójność. Taka aktywność fizyczna sprawia, że buduje się zdrowe nawyki, trenuje systematyczność, wytrwałość i cierpliwość, które stają się siłą do działania i podejmowania różnych wyznań. W swoich wypowiedziach podkreślają że, czując wiatr we włosach odkrywają swoje momenty, gdzie rodzą się nowe pomysły, które później wcielają w życie. Uświadamiają sobie, że to czas na bycie ze sobą, z własnymi myślami i emocjami oraz że to czas na wsłuchanie się w głos swojej intuicji, ale również czas na czerpanie całymi garściami z obserwowania i wsłuchiwania się w przyrodę. Taki kontakt z naturą, to metafizyczne z nią połączenie.

Dnia 22.04.2021 r. rozstrzygnięto konkurs, którego celem było propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego i wyrabianie wśród młodzieży nawyku podejmowania systematycznej aktywności fizycznej. Najciekawsze zdjęcia zostały docenione, a nagrodą dla uczestników były karty podarunkowe ufundowane przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP w Gdańsku.

Rowerowa pasja.
Rowerowa pasja.
Rowerowa pasja.
Rowerowa pasja.
 
Autor tekstu: Elżbieta Szydłowska
Autor zdjęć: Uczestnicy 11-23 Hufca Pracy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.