pdptr

dkba1

Kadra 11-19 Hufca Pracy w Słupsku jest szczególnie dumna z postawy jednej z uczestniczek. Jest to Aleksandra Bieńkowska, uczennica I klasy szkoły branżowej. Odbywa naukę zawodu jako sprzedawca, natomiast w wolnym czasie Ola realizuje się jako harcerka w 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej "Drzewianie" przy Domu Harcerza w Sławnie.

Dziewczyna jest zaangażowana w wiele akcji o charakterze prospołecznym i proekologicznym. Stawia się na każdą prośbę wychowawcy i bardzo chętnie włącza w działania organizowane przez 11-19 Hufiec Pracy. Ola dba o czystość lokalnych lasów nie tylko podczas obchodów Dnia Ziemi, ale na co dzień kieruje się zasadami Zero Waste. Jej postawa wobec ludzi i środowiska jest godna naśladowania. Udział w harcerstwie to swojego rodzaju misja. To nie tylko organizacja dzieci i młodzieży, to przede wszystkim ruch społeczny kształtujący postawy i charaktery. Harcerz w życiu kieruje się kodeksem. U jego podstaw leży poszanowanie tradycji rodzinnych, środowiskowych i narodowych. Bardzo ważną rolę pełnią także postawy patriotyczne i obywatelskie.

Mamy nadzieję, że Ola swoją pozytywną energią będzie zarażała młodzież z 11-19 Hufca Pracy. Kto wie może po powrocie uczniów do szkół wprowadzi w Hufcu Pracy „modę na harcerstwo”? Życzymy Aleksandrze oraz całemu zastępowi wielu pozytywnych akcji i wielu wspaniałych chwil spędzonych wśród przyjaciół. Czuwaj !

Akcja sprzątania lasu.
Akcja sprzątania lasu.
 
Autor tekstu: Agnieszka Grzenkowicz
Autor zdjęć: Harcerz z zastępu „Drzewianie”

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.