pdptr

dkba1

W 11-20 Hufcu Pracy w Bytowie przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyły się kolejne zajęcia na temat zagrożeń współczesnego świata, którymi są m.in. telefony komórkowe.

Młodzież dowiedziała się, że Smartfony - są następną „używką”, przez którą zdarza się coraz więcej wypadków na drodze. Rozmawianie przez telefon w czasie jazdy samochodem stanowi coraz większe niebezpieczeństwo. Policjanci informują, że z każdym rokiem wzrasta liczba wypadków spowodowanych używaniem telefonu podczas jazdy. Dość często, gdy dochodzi do wypadku i późniejszej diagnostyki pojazdu, policjanci odnajdują telefon komórkowy z niedokończoną treścią SMS-a, która jeszcze nie została wysłana. Kierowca z telefonem w ręce jest kompletnie oderwany od sytuacji panującej na drodze.

Obecnie uczestnicy hufca są w trakcie kursu na prawo jazdy i wiedza, którą zdobyli na zajęciach umożliwi im unikniecie niektórych błędów. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się jaka kara obowiązuje za korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem (mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych). Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że sam telefon nie jest problemem, a jedynie sposób jego użytkowania i jego nieostrożni użytkownicy. Kończąc zajęcia młodzież uzupełniła gazetkę „hufcową” o kolejną informację o zachowaniu bezpieczeństwa.

Autor tekstu: Magdalena Pelc
Autor zdjęcia: Bożena Stadnik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.