pdptr

dkba1

18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Został on ustanowiony w celu promowania korzyści jakie niesie za sobą odzyskiwanie surowców z odpadów. Dla wielu Polaków recykling sprowadza się wyłącznie do wrzucenia plastikowych butelek do żółtego pojemnika, a szklanych do zielonego. Recykling to jednak znacznie większe i znacznie trudniejsze wyzwanie.

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie nie tylko tego dnia, ale przez cały okres nauki starają się dbać o środowisko naturalne poprzez selektywną zbiórkę odpadów oraz akcję „Sprzątanie Świata”.

Przedstawiciele Klubu Aktywnych działającego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie biorą też udział w zbiórce plastikowych nakrętek w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Kapituły Samorządności Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy pn. „Nakręcamy się dla Patryka”.

Warto pamiętać, że śmieci, które produkujemy stanowią źródło surowców wtórnych, czyli takich, które można ponownie wykorzystać, a ich segregacja to oszczędności i wymierne korzyści dla nas wszystkich!

Światowy Dzień Recyklingu 1
Światowy Dzień Recyklingu 1
Uczestnicy oddający zużyte baterie.
 
Autor tekstu: Wojciech Różanowski
Autor zdjęć: Uczestnicy OSiW OHP w Tczewie

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.