pdptr

dkba1

12 maja br. rozpoczęło się szkolenie zawodowe „Operator koparko-ładowarki”. Urządzenia te są niebywale uniwersalnymi maszynami roboczymi, przeznaczonymi do zadań przy wykonywaniu robót naziemnych.

Na podstawie kart zgłoszeniowych oraz rozmów indywidualnych z kandydatami na szkolenie zakwalifikowano 5 uczestników z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewie. Szkolenie prowadzone przez wykładowcę z Ośrodka Szkolenia Zawodowego we Włocławku zostało podzielone na część teoretyczną, która odbywa się online oraz część praktyczną. Zanim uczestnicy będą mogli wsiąść do koparko – ładowarki muszą zapoznać się z zasadami BHP, pierwszej pomocy oraz ogólną budową i charakterystyką tej maszyny.

Wykłady teoretyczne prowadzone są poprzez aplikację zoom, a forma prowadzenia zajęć przypadła do gustu młodzieży. Część praktyczna odbędzie się we Włocławku w dniach 29.05-01.06.

Szkolenie na koparko-ładowarkę zakończy się egzaminem państwowym, zdawanym przed Komisją Egzaminacyjną. Po zdanym egzaminie kursanci otrzymają świadectwo oraz książeczkę operatora maszyn roboczych.

Uczestnicy podczas wykładu.
Uczestnicy podczas wykładu.
Uczestnicy podczas wykładu.
Uczestnicy podczas wykładu.
 
Autor tekstu: Lucyna Jabłońska
Autor zdjęć: Lucyna Jabłońska / Uczestnicy zajęć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.