flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

W Centrum Usług Społecznych w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się warsztaty dotyczące aktywnego poszukiwania pracy, zorganizowane we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery w Nowym Dworze Gdańskim. W zajęciach wzięli udział uczestnicy zainteresowani powrotem lub wejściem na rynek pracy.

Spotkanie miało charakter warsztatowy i opierało się na ćwiczeniach oraz pracy w grupach. Uczestnicy rozpoczęli od integracji, a następnie skupili się na rozpoznawaniu swoich mocnych stron, umiejętności, doświadczeń i cech, które mogą wykorzystać w życiu zawodowym. Podkreślono, że kompetencje zdobywamy nie tylko w pracy, ale również w codziennych obowiązkach i zainteresowaniach.

W dalszej części omówiono różne sposoby szukania pracy od Internetu i mediów społecznościowych, po kontakty osobiste i bezpośrednie zgłoszenia do pracodawców. Zwrócono uwagę na znaczenie odpowiedniego przygotowania dokumentów aplikacyjnych oraz określenia własnych celów zawodowych.

Uczestnicy pracowali również nad identyfikacją trudności w znalezieniu pracy oraz sposobami ich pokonywania. Wspólnie wskazywali możliwe rozwiązania, takie jak rozwijanie kompetencji, korzystanie ze wsparcia innych czy podejmowanie małych, systematycznych działań.

Na zakończenie każdy uczestnik określił swój pierwszy krok w kierunku znalezienia pracy. Warsztaty były okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz wzmocnienia motywacji do działania.

Autor tekstu: Magdalena Kubacka
Autor zdjęć: Dorota Cichoń

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.