pdptr

dkba1

Obecny czas jest trudny nie tylko dla uczestników 11-5 Hufca Pracy w Lęborku, ale dotyka nas wszystkich. Od roku trwa pandemia, która niestety bardzo wszystkich ogranicza.

Młodzież dotknięta jest ograniczeniami najbardziej, brak kontaktów z rówieśnikami, nauka on-line oraz obecne zawieszenie praktyk powoduje, że młodzi ludzie borykają się nie tylko ze złym nastrojem, ale nawet ze stanami depresyjnymi, aby zaradzić chociaż częściowo kadra hufca utworzyła „Tablice motywacji” na każdy dzień miesiąca, na której to znajdują się pozytywne motta oraz przesłania. Forma tablicy ma wzbudzać wśród młodzieży pozytywne myślenie oraz być dobrym bodźcem. Dobre słowo oraz pozytywne nastawienie wywołuje w ludziach optymistyczne podejście do życia, które jest w tej chwili potrzebne nam wszystkim. To klucz do wyższej samooceny, a co za tym idzie, do skuteczniejszego i szybszego rozwiązywania problemów.

Poza utworzeniem „ściany motywacji” zalecamy naszym uczestnikom aktywny tryb życia, ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza aerobowe, które maja pozytywny wpływ na ciało i umysł, podnoszą poziom endorfin oraz serotoniny, łagodzą napięcia mięśniowe oraz redukują stres. Kontakt z rówieśnikami chociażby przez komunikatory, jak również stały kontakt z wychowawcami w 11-5 Hufcu Pracy, gdzie kadra służy radą, jak i pomocą swoim uczestnikom.

W tym ciężkim czasie bądźmy odpowiedzialni, a nie zestresowani i wystraszeni. Zapobiegajmy i przestrzegajmy zasad higieny i zachowań zgodnych z zaleceniami epidemiologicznymi. Wspierajmy się nawzajem i okazujmy zrozumienie ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Życzymy nam wszystkim wytrwałości oraz szybkiego powrotu do normalności.

Tablica motywacji w Lęborku 1
Tablica motywacji w Lęborku 1
Uczestnicy 11-5 Hufca Pracy przy „Tablicy motywacji”.
 
Autor tekstu: Kamilla Bednarz
Autor zdjęć: Kamilla Bednarz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.