pdptr

dkba1

W środę 21 kwietnia w Nowym Dworze Gdańskim miało miejsce otwarcie wystawy "TU rodziła się Solidarność Rolników" przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

Na planszach umieszczono archiwalne fotografie i dokumenty, które przybliżają historię powstania rolniczych związków zawodowych. Ekspozycja jest dedykowana pamięci polskich rolników i innych mieszkańców wsi, którzy po II wojnie światowej nie ustawali w oporze przeciwko komunizmowi.

Aby przybliżyć historie uczestnikom, kadra 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim wybrała się na spacer edukacyjny do pobliskiego parku.

Autorem części regionalnej wystawy jest Krzysztof Drażba, naczelnik OBEN IPN Gdańsk.

Więcej informacji na temat wystawy można uzyskać na stronie:

Prezentacja wystawy IPN „TU rodziła się Solidarność Rolników” – Nowy Dwór Gdański, 21 kwietnia – 5 maja 2021 - Aktualności - Instytut Pamięci Narodowej - Gdańsk

Zachęcamy do spaceru i zapoznania się z wystawą !

Uczestnicy podczas wystawy.
Uczestnicy podczas wystawy.
Uczestnicy podczas wystawy.
Uczestnicy podczas wystawy.
Uczestnicy podczas wystawy.
Uczestnicy podczas wystawy.
 
Autor tekstu: Magdalena Ciąćka
Autor zdjęć: Patrycja Głodnicka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.