pdptr

dkba1

Wiosenna przerwa świąteczna jest dla uczestników 11-19 Hufca Pracy doskonałą okazją do tego, by odpocząć od wielotygodniowej nauki, która niestety odbywa się w trudnych warunkach. Młodzież jest już zmęczona długotrwałym siedzeniem przed ekranami komputerów, tabletów i smartfonów. Te krótkie „wakacje” od lekcji zdalnych należy umiejętnie zorganizować, by w pełni wykorzystać dany czas na odpoczynek, który korzystnie wpłynie na zdrowie i nastrój młodych ludzi.

Uczestnicy intensywnie przygotowują się do świąt Wielkiej Nocy skupiając się wokół rodzinnych tradycji ale też planują swoje zajęcia przypadające na czas wolny. Mimo, iż zajęcia lekcyjne odbywają się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość współpracująca z jednostką SB „Złoty Fach” udostępnia uczestnikom niezbędny sprzęt, podręczniki oraz stały dostęp do biblioteki. W czasie pandemii cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem młodych ludzi, bo dysponuje ogromnym księgozbiorem dostosowanym do ich różnorodnych potrzeb i zainteresowań. Dzięki temu, że umożliwia wolny dostęp do półek każdy sam może zdecydować co wypożyczyć i nikt nie ogranicza czasowo tych poszukiwań.

Nieoceniona, fachowa pomoc bibliotekarza zachęca do wypożyczania, a ponadto rozwija zainteresowanie książką. Można w niej także zaopatrzyć rodzinę gdyż ważne jest, by jak największa liczba osób mogła się nimi cieszyć. Tak też robią nasi uczestnicy. Wypożyczają dla mamy i dla siostry, bo mają wspólną pasję. Czytanie jest tylko jedną z „atrakcji”, którym uczestnicy poświęcą swój wolny czas. By nie lekceważyć obowiązujących obostrzeń skupią się na intensywnym relaksie na świeżym powietrzu w pobliżu miejsca zamieszkania oraz w gronie najbliższej rodziny.

Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku ładują swoje baterie
Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku ładują swoje baterie
1. Doradztwo i pomoc w wyborze literatury
Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku ładują swoje baterie
Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku ładują swoje baterie
2. Doradztwo i pomoc w wyborze literatury

Autor tekstu: Małgorzata Piekarek
Autor zdjęć: Piotr Wojciechowski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.