pdptr

dkba1

Utrzymująca się sytuacja pandemiczna w kraju niesie ze sobą wiele ograniczeń dotyczących m.in. kontaktów z bliskimi, korzystania z różnego rodzaju atrakcji takich jak kino, basen czy siłownia. Uczestnicy Klubu Aktywnych i Klubu Absolwenta w Naszym hufcu stwierdzili, że skoro i tak ich spotkania towarzyskie są mocno ograniczone to warto skupić się na pomaganiu.

Działania pomocowe nie mają narzuconych odgórnie norm, a dowolność i możliwość dzielenia się pomocą zależy tylko od ich inwencji twórczej i pomysłowości. I tak uczestnicy przy okazji wiosennych porządków zaczęli segregować odzież, której już nie użytkują, a znajduje się ona w bardzo dobrym stanie i może posłużyć komuś innemu. W pomoc zaangażowała się również kadra placówki, która przekazała różnego rodzaju rzeczy tj. pościele, ręczniki, leki, a także meble, które trafiły do rodzin potrzebujących z naszego regionu.

Na zakończenie akcji stwierdziliśmy zgodnie, że mimo ograniczeń spowodowanych kontaktami osobistymi za pomocą mediów społecznościowych można czynić dobro w nieograniczonych ilościach. Na pewno jeszcze nie raz zorganizujemy podobną zbiórkę rzeczy używanych dając im tak zwane „drugie życie”.

Uczestnicy na medal
Uczestnicy na medal
1. Przekazane meble
Uczestnicy na medal
Uczestnicy na medal
2. Przekazane meble

Autor tekstu: Bożena Stadnik
Autor zdjęć: Bożena Stadnik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.