pdptr

dkba1

25 marca uczestniczki 11-19 Hufca Pracy wzięły udział w kilkugodzinnych warsztatach poświęconych pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Pani Aneta, nauczyciel teorii z zakresu fryzjerstwa w jednej z lokalnych placówek edukacyjnych i jednocześnie instruktor praktycznej nauki zawodu, rozpoczęła spotkanie od przedstawienia zasad, które należy znać i stosować, by we właściwy sposób pielęgnować swoje włosy. Podkreślała, że sekret zdrowych włosów tkwi nie tylko we właściwej i regularnej pielęgnacji, ale wiedzy o nich. W oparciu o rodzaj włosów oraz typ skóry dobieramy kosmetyki do właściwej i efektywnej pielęgnacji. W wyczerpujący sposób omówiła rodzaje szamponów, masek i odżywek zwracając uwagę na skład oraz cenę. Poleciła kosmetyki odpowiadające potrzebom każdej z dziewcząt oraz dostosowane do ich możliwości finansowych . Pani Aneta uświadomiła uczestniczkom, że sama technika mycia włosów ma dla ich kondycji i wyglądu bardzo duże znaczenie, jednak najistotniejsze w procesie pielęgnacji jest oczyszczanie skóry głowy. Sporo uwagi poświęciła na choroby skóry, do których może doprowadzić nieodpowiednia profilaktyka.

W części praktycznej warsztatów każdej z dziewcząt prawidłowo umyto skórę głowy oraz zaaplikowano wcześniej dobrane preparaty do pielęgnacji. Ponadto każda miała podcięte końcówki i ułożone według potrzeb. Część zdecydowała się na efektowne loki, pozostałe na prostowanie. Na zakończenie zajęć dziewczęta otrzymały niewielkie upominki kosmetyczne.

W toku zajęć wszystkie cele zostały zrealizowane. Dziewczęta dowiedziały się, że do salonu fryzjerskiego można umówić się, nie tylko na strzyżenie, czy koloryzacje, ale również na zabiegi pielęgnacyjne, których w obecnych czasach jest coraz więcej. Ponadto miały doskonałą okazję do integracji oraz utrwalenia zasad zachowania się w punktach usługowych. Warsztaty to była duża dawka wiedzy, dzięki której uczestniczki stały się świadomymi konsumentkami.

Warsztaty pielęgnacyjne dla uczestniczek 11- 19 Hufca Pracy 2
Warsztaty pielęgnacyjne dla uczestniczek 11- 19 Hufca Pracy 2
W trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.
Warsztaty pielęgnacyjne dla uczestniczek 11- 19 Hufca Pracy 3
Warsztaty pielęgnacyjne dla uczestniczek 11- 19 Hufca Pracy 3
W trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.
Warsztaty pielęgnacyjne dla uczestniczek 11- 19 Hufca Pracy 5
Warsztaty pielęgnacyjne dla uczestniczek 11- 19 Hufca Pracy 5
W trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.
 
Autor tekstu: Małgorzata Piekarek
Autor zdjęć: Małgorzata Piekarek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.