pdptr

dkba1

Doradca zawodowy i pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Lęborku sukcesywnie odbywają wizyty monitorujące w firmach, które zatrudniają uczestników 11-5 Hufca Pracy w Lęborku w ramach praktycznej nauki zawodu.

Celem spotkań jest weryfikacja przebiegu przygotowania zawodowego oraz kontrola frekwencji uczestników. Podczas wizyty jest możliwość również omówienia z pracodawcą i uczestnikiem bieżących spraw, rozwiązania różnego rodzaju trudności oraz uzyskania informacji na temat radzenia sobie przez młode osoby w środowisku pracy.

W artykule prezentowana jest wizyta monitorująca w Zakładzie stolarskim E. Matyka w Lęborku, gdzie zatrudniony jest uczestnik OHP w zawodzie stolarza. Profesja ta, według prognozy barometru zawodów, jest od wielu lat zawodem deficytowym w powiecie lęborskim. Stale rosnąca ilość zamówień na wyroby stolarskie przyczynia się do powstawania nowych miejsc pracy w regionie. Daje to uczestnikom OHP możliwość uzyskania stałego zatrudnienia, a także satysfakcjonujących zarobków.

Praktyczna nauka zawodu jest źródłem możliwości nabycia, poszukiwanych na lokalnym rynku pracy, kwalifikacji i umiejętności zawodowych. Otwiera również drogę do zdobycia w przyszłości wymarzonej pracy przez młodzież oraz usamodzielnienia się.

Autor tekstu: Katarzyna Bigus
Autor zdjęć: Małgorzata Szubert

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.