W hali MOSiR w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Śląska OHP w tenisie stołowym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Śląską Wojewódzką Komendę OHP w Katowicach oraz 12-35 HP w Sosnowcu. Zawody zgromadziły zawodniczki i zawodników z 13 jednostek OHP z terenu województwa śląskiego.
Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali:
Kinga Kłosińska-Jaskulska – Komendantka Wojewódzka Śląskiej WK OHP,
Artur Zieliński – Zastępca Komendanta Śląskiej WK OHP,
Krystyna Zerbok – Zastępca Komendanta Dolnośląskiej WK OHP,
oraz Damian Łukasik – Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Zawody prowadził sędzia Stanisław Szydło z UKS Huragan. Nad bezpieczeństwem zdrowotnym uczestników czuwał ratownik medyczny Zbigniew Marzec. Sportowe zmagania odbywały się w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców oraz drużynowej.
Laureaci Mistrzostw
Kategoria – dziewczyny:
• I miejsce: Kinga Kręcichwost – 12-6 HP Pszczyna
• II miejsce: Ewelina Walczak – 12-17 HP Jaworzno
• III miejsce: Roksana Knesz – 12-20 HP Rybnik
Kategoria – chłopcy:
• I miejsce: Oliwier Kasprzik – 12-15 HP Pyskowice
• II miejsce: Patryk Sówka – 12-15 HP Pyskowice
• III miejsce: Maciej Bryła – 12-29 OSiW Częstochowa
Kategoria drużynowa:
• I miejsce: 12-15 HP Pyskowice
• II miejsce: 12-33 OSiW Dąbrowa Górnicza
• III miejsce: 12-27 HP Skoczów
Zwieńczeniem turnieju było uroczyste wręczenie nagród rzeczowych, medali, statuetek i dyplomów. Nagrody wręczyły Komendantka Wojewódzka OHP Kinga Kłosińska-Jaskulska oraz Komendantka Dolnośląskiej WK OHP.
Mistrzostwa Śląska OHP w tenisie stołowym ponownie okazały się wydarzeniem pełnym sportowej rywalizacji, zaangażowania i pozytywnych emocji. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz słowa uznania dla zwycięzców.
