flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

Wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku i Łobzie wrócili ze  intensywnie w zawodzie stolarz i kucharz. Staż zawodowy trwał 2 tygodnie i realizowany był w programie Erasmus+ w projekcie pt. „Szukasz dobrego angażu? Zacznij od stażu!”. Stażyści nie marnowali czasu i każdego dnia przez 7 h poznawali tajniki zawodu pod okiem niemieckiego instruktora nauki zawodu. Nauka zawodu to duży wysiłek, ale też niepowtarzalna okazja do zdobycia nowej wiedzy, nauki języka obcego, nauki samodzielności. Przed wyjazdem trwało przygotowanie kulturowo – językowe, które dało im niezbędne przygotowanie do wyjazdu.

Popołudniami dla naszej młodzieży zaplanowany był program kulturowy, który pomagał im lepiej poznać Niemcy i odpocząć po wysiłku związanym z nauką zawodu. Uczestnicy zwiedzili już m.in. Frankfurt nad Odrą, Berlin, byli w zoo, parku trampolin a także spędzili czas na kręgielni. 

Dzięki możliwości, jakie dają wyjazdy zagraniczne, nasi uczestnicy podnoszą swoją mobilność zawodową i edukacyjną, wykonują zadania praktyczne, zdobywają nowe doświadczenia kulturowe. To często jedyna okazja aby sprawdzić swoją wiedzę, uzupełnić umiejętności a także rozwinąć nowe talenty.

Takie przedsięwzięcia mobilizują naszych wychowanków do wytężonej pracy po powrocie, która skutkuje podniesieniem kwalifikacji zawodowych, jak i daje im możliwość rozwijania zainteresowań i pasji.

Kucharze i stolarze w akcji 1

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.