„I Ty możesz zostać św. Mikołajem mały gest – wielka radość” - taką nazwę nosiła tegoroczna Wojewódzka Inicjatywa Rady Młodzieży z podkarpackich jednostek OHP.

Miała ona m.in. na celu kształtowanie postawy docenienia wartości niematerialnych, zaszczepienie w młodzieży chęci pomagania potrzebującym, dzielenia się i dawania, dostrzegania problemów i trudnej sytuacji innych ludzi, tolerancji, życzliwości oraz współczucia dla drugiego człowieka.

Do akcji włączyły się wszystkie jednostki opiekuńczo-wychowawcze na Podkarpaciu, dzieląc się swoimi pomysłami na obdarowanie osób w najbliższym otoczeniu. Nieważne, w jaki sposób niesie się pomoc, ważne, by włożyć w nią swoje serce. Młodzież z chęcią podjęła się wykonania upominków, które w reżimie sanitarnym dostarczyła do wybranych przez siebie placówek.

Z nadesłanych zdjęć została sporządzona gazetka okolicznościowa pokazująca chęć niesienia dobra w środowisku lokalnym.

mikp1 mikp3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.