pdptr

dkba1

18 maja 2021 r. osoby z grupy inicjatywnej projektu „Kulturalnie, aktywnie i zdrowo” (Europejski Korpus Solidarności), uczestnicy z koła wolontariackiego działającego przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Toruniu oraz pracownicy rozwoju zawodowego sadzili kwiaty na terenie miejscowego Hospicjum „Światło”. Młodzież zadziałała w myśl zasady, że - warto pomagać, a dobro zawsze wraca.

Mimo deszczowej aury wspólnymi siłami udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane prace. Młodzież wraz z towarzyszącymi jej osobami zasadziła kwiaty i uporządkowała to ważne miejsce dla podopiecznych „Światła” i ich rodzin.

Toruńskie hospicjum jest placówką, która pełni misję na rzecz osób chorych terminalnie, w tym znajdujących się w śpiączce. Nie od dziś wiadomo, że kontakt z przyrodą sprzyja powrotowi do zdrowia. Placówka otrzymała w tym roku nowy budynek, który pozwoli jeszcze lepiej nieść niezbędną pomoc. Uczestnicy projektu i koła wolontariackiego nie wahali się ani chwili, kiedy odebrali wiadomość z prośbą o pomoc w zagospodarowaniu terenu po zimowych miesiącach. Spędzili przy tym czas aktywnie, na świeżym powietrzu i mieli też florystyczne wyzwanie z układaniem kompozycji.

P02  P03

PL european solidarity corps LOGO CMYK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.