pdptr

dkba1

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zakończyła się realizacja projektu „AnimaLove”, który odbył się w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Podczas spotkania podsumowującego młodzież opowiedziała o tym czego dokonała, co udało się osiągnąć, o działaniach projektowych i co pozostawia po sobie. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, spotkanie miało odmienną formę. Swoje wystąpienie uczestnicy uwiecznili na nagraniu, które następnie udostępnili na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. W ten niecodzienny sposób podzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniem wyniesionym z realizacji projektu.

Na zakończenie młodzież otrzymała z rąk dyrektora ECKiW OHP Karola Sudewicza certyfikaty Youthpass.

aniros2   aniros3

Projekt „AnimaLove’ był realizowany od 17 stycznia do 16 kwietnia 2021r. Jego uczestnikami była ośmioosobowa grupa osiemnastolatków, których połączyła miłość do zwierząt, chęć działania i niesienia pomocy innym, a także zainteresowanie problemami lokalnej społeczności. Projekt stanowił odpowiedź na zdiagnozowany przez uczestników problem przepełnionego schroniska dla psów, brak osób do pomocy przy opiece nad bezdomnymi zwierzętami, brak karmy i innych rzeczy potrzebnych w schronisku, jak również brak wiedzy wśród młodych osób w zakresie sposobów niesienia pomocy zwierzętom i konieczności pomocy ptakom. Realizując projekt młodzież usystematyzowała swoją wiedzę, jak mądrze i efektywnie pomagać zwierzętom. Taka postawa oraz zrealizowane działania projektowe na rzecz schroniska i ptaków w połączeniu z zachęcaniem do adopcji psów ze schroniska, pomoże rozwiązać zdiagnozowany wśród lokalnej społeczności problem.

Rezultatami projektu jest między innymi publikacja zawierająca opis działań projektowych opatrzony zdjęciami z realizacji projektu oraz sposoby niesienia mądrej i właściwej pomocy zwierzętom i ptakom, wrażenia i opis działań przedstawiony przez uczestników, filmowa galeria zdjęć z realizacji projektu.

Publikacja zawierająca opis działań w ramach projektu AnimaLove Pobierz

PL european solidarity corps LOGO CMYK    logo animalove

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.