pdptr

Baner do karieryM

Podopieczni Hufca Pracy w Elblągu oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie (Warmińsko-Mazurska WK) realizują trzytygodniowe staże zawodowe w hiszpańskiej Sevilli, będące głównym etapem III tury projektu „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces”.

Już pierwszego dnia po przylocie odbyły się spotkania w miejscach pracy, do których stażyści przydzieleni zostali na podstawie indywidualnych rozmów z przedstawicielem organizacji partnerskiej euroMind oraz dokumentów Europass-CV przygotowanych wspólnie z doradcami zawodowymi OHP. Uczestnicy projektu pracują w miejscowych restauracjach i warsztatach samochodowych, a komunikację z pracodawcami i personelem ułatwia ukończony w kraju kurs języka hiszpańskiego. Współpraca z obcojęzycznym zespołem oraz dodatkowe zajęcia konwersacyjne z native speakerem z pewnością przyczynią się do dalszego doskonalenia umiejętności językowych młodych ludzi.

Jednak staż zawodowy za granicą to nie tylko nauka i podnoszenie kwalifikacji. Jest to również znakomita okazja, aby poznać walory turystyczne innego kraju. Młodzież wykorzystuje więc każdą wolną chwilę na poznanie największych atrakcji turystycznych Sevilli, przez wielu uważanej za najpiękniejsze miasto w całej Hiszpanii.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

sh3 sh2

erasmus plus logo

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.