OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

CYKL SPOTKAŃ Z DORADCĄ ZAWODOWYM


Doradcy zawodowi podczas spotkania z młodzieżą.
 

18 maja doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Nidzicy, we współpracy z doradcą zawodowym Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie, zorganizował zajęcia grupowe skierowane do młodzieży z powiatu nidzickiego.

Spotkania informacyjne organizowane są w ramach cyklu zajęć aktywizujących młodzież gimnazjalną. W kwietniu i maju br. na terenie powiatu nidzickiego odbywają się spotkania informacyjno-edukacyjne, w których uczestniczy młodzież trzecich klas gimnazjalnych. Mają one na celu przygotowanie uczniów do wyboru ścieżki zawodowej po ukończeniu szkoły, przekazanie informacji na temat tego kim jest doradca zawodowy i gdzie można go znaleźć, a także zapoznanie z ofertą placówek dla młodzieży oraz umożliwienie nabycia umiejętności planowania swojego rozwoju zawodowego. Trzecioklasiści chętnie korzystają również z pomocy we właściwym wyborze dalszego kształcenia starając się uwzględnić swoje zainteresowania oraz predyspozycje. Podczas odbywanych spotkań podkreślano, że wiedza zawodoznawcza, jaką zdobywa się w trakcie nauki podczas zajęć w szkole, nie zawsze w sposób wystarczający i kompleksowy dociera do odbiorcy. - Takie spotkania są bardzo potrzebne – mówi jedna z uczestniczek zajęć. - Bezpośredni kontakt z osobą zajmującą się pomocą w udzielaniu informacji na temat rozwoju swoich umiejętności i zainteresowań jest bardzo cenny, gdyż większość z nas nie, wie czym kierować się wybierając daną szkołę i przyszły zawód – dodaje inny uczestnik.

Doradcy zawodowi podkreślali, że aby podjąć trafną decyzję należy zebrać jak najwięcej informacji na temat interesujących zagadnień, przeanalizować „za” i „przeciw” wcielenia pomysłów w życie oraz możliwości zatrudnienia w wybranych zawodach. Młodzieży bardzo podobało się stwierdzenie, iż: „To czy będziesz chętnie wykonywać czynności zawodowe, a nie tylko takie, które Cię męczą i wywołują poczucie znudzenia zależy tylko od Ciebie. Spotkania z doradcą w trakcie porad indywidualnych to jedynie narzędzie w twoich rękach, a pomysły jedynie propozycjami, ponieważ ostateczne wnioski i rozwiązania będą twoją samodzielną decyzją”.

Zajęcia z zakresu poradnictwa i doradztwa zawodowego w szkołach gimnazjalnych będą kontynuowane w czerwcu, a poprowadzą je Monika Marszak-Reszka - doradca Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie oraz Ewa Tkacz - doradca Młodzieżowego Centrum Kariery w Nidzicy.

Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy zostały utworzone we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nidzicy w efekcie realizacji ogólnopolskiego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012