OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

ZWYCIĘSKA ROZMOWA KWALIFIKACYJNA


Uczestnicy zajęć podczas projekcji filmu na temat zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

12 września w warszawskim Klubie Pracy odbyły się warsztaty dla młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy pod hasłem „Rozmowa kwalifikacyjna – spotkanie czy wyzwanie?”.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi, takimi jak ćwiczenia grupowe i indywidualne, dyskusja, burza mózgów i scenki sytuacyjne. Podczas warsztatów panowała twórcza i przyjazna atmosfera. Już po pierwszym ćwiczeniu, które miało na celu integrację grupy, uczestnicy poczuli się, jakby znali się od dawna. Tematyka zajęć obejmowała przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, czyli jakie działania należy podjąć przed pójściem na spotkanie z pracodawcą, jak również informacje, jak się zachowywać w trakcie rozmowy o pracę i o co można zapytać osobę rekrutującą.

Ważnym elementem zajęć były scenki, podczas których uczestnicy odgrywali role pracodawcy i kandydata do pracy, a następnie „kandydat” otrzymywał informacje zwrotne od grupy na temat treści odpowiedzi na pytania „pracodawcy”, stylu wypowiedzi oraz mowy ciała i ogólnego wrażenia. Ćwiczenie to nie było łatwe, gdyż wymagało odsłonięcia się przed grupą i przełamania lęku przed oceną. Do ćwiczenia uczestnicy przystąpili więc nie bez stresu, jednak chętnie i z zapałem, mając świadomość jak bardzo może im ono pomóc w coraz lepszym prezentowaniu się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas zajęć miała również miejsce projekcja krótkiego filmu szkoleniowego prezentującego symulację rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy chętnie zabierali głos w dyskusji, zadawali wiele pytań, a także dzielili się własnym doświadczeniem. Po zakończeniu zajęć zgodnie twierdzili, że wskazówki, które otrzymali podczas warsztatów będą chcieli wykorzystać w czasie prawdziwych spotkań z pracodawcami. Ze względu na duże zainteresowanie tematyką przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej Klub Pracy planuje już wkrótce kolejne warsztaty poświęcone właśnie temu tematowi.
drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012