OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY
 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Licytacje Kontakt

KONKURS NA PLAKAT PRZECIW UZALEŻNIENIOMKomisja konkursowa wybiera najlepsze prace.
 

14 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie III Wojewódzkiego Konkursu na Plakat Przeciw Uzależnieniom zorganizowanego przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Człuchowie.

Główne cele konkursu to: przeciwdziałanie pokusom cywilizacji, w tym palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków, uzależnienie od komputera (gier komputerowych), profilaktyka uzależnień, zdolność przekazywania informacji ostrzegających poprzez plakat, kształtowanie własnej osobowości i dojrzałości oraz promowanie zdrowego trybu życia.

W konkursie wzięli udział uczestnicy z dziesięciu jednostek Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: 11-4 ŚHP w Starogardzie Gdańskim, 11-7 ŚHP w Gdańsku, 11-23 ŚHP w Słupsku, 11-12 HP w Gdyni, 11-1 ŚHP w Tczewie,  11-16 HP w Kwidzynie, 11-19 HP w Słupsku, 11-5 ŚHP w Lęborku, 11-20 ŚHP w Bytowie, OSiW w Człuchowie. Łącznie na konkurs napłynęły 34 prace.

 

Nagrodzone i wyróżnione plakaty.
 

Jurorami konkursu byli: instruktor plastyki Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie Joanna Bondarenko, kierownik OSiW Stefan Sawczak, jego zastępca Maria Janczak, wychowawca Ośrodka Elżbieta Lipnicka, pedagog Nina Powideł. Prace były oceniane pod względem trafności i pomysłowości przekazu informacji ostrzegających, techniki wykonania, a także pomysłowości przedstawienia problemu uzależnienia. Spośród wszystkich nadesłanych prac zostały wybrane te, które zdaniem jury najlepiej i najtrafniej zaprezentowały temat konkursu.

Pierwsze miejsce zajął Patryk Dziuba z OSiW OHP w Człuchowie, drugie miejsce – Mateusz Szkodziński z 11-7 ŚHP w Gdańsku, zaś trzecie – Mirosław Węsierski z 11-20 ŚHP w Bytowie. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Sylwia Turek z 11-12 HP w Gdyni i Aleksandra Chuczak z 11-19 HP w Słupsku.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy -dyplomy za udział w konkursie. Konkurs zorganizowany został po raz trzeci i z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży.drukuj stronę

KOMENDA GŁÓWNA
ul. Tamka 1, 00-349 Warszawa
tel. 22 862-64-36, 578-47-01/02
fax 22 578-47-47
e-mail: komendaglownaohp@ohp.pl


BIP


Informacje o OHP
Gwarancje dla młodzieży
Programy i projekty UE
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę przygotowuje Zespół prasowy KG OHP. Copyright 2012