• Kontrast strony
W dniu 08.02.23 r. młodzież Centrum uczestniczyła w zajęciach z okazji obchodów „Dnia bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Dzień Bezpiecznego Internetu to cykliczne wydarzenie przeciwko problemom w sieci, takim jak cyberprzemoc (cyberbullying), tożsamość cyfrowa i media społecznościowe. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje. Uczestnicy CKiW OHP w Dobieszkowie uczestniczyli w projekcji filmów zatytułowanych „10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu” oraz „Uzależnienie od Internetu”. Po obejrzeniu filmów podjęto dyskusję na temat istniejącego problemu uzależnienia od Internetu młodzieży dysponującej własnym smartfonem, tabletem.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli
i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dla dzieci i młodzieży Internet jest bardzo ważną częścią codziennej rzeczywistości - od komunikowania się ze znajomymi po naukę i granie w gry, czy oglądanie filmików i filmów - młodzież spędza dużo czasu online. Ważnym jest, aby nauczyć młodzież umiejętnie korzystać z dóbr nowoczesnej technologii komputerowej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.