• Kontrast strony
Dnia 8 maja, obchodzimy Dzień Czerwonego Krzyża i Półksiężyca. To dzień, który przypomina nam o nieocenionej roli, jaką odgrywają organizacje humanitarne na całym świecie w niesieniu pomocy potrzebującym.
W ramach tego symbolicznego dnia, młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie wzięła udział w akcji charytatywnej, aby wesprzeć tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Wychowankowie wraz z kadrą udała się z darami, które mogą okazać się niezwykle cenne dla osób bezdomnych - artykułami chemicznymi oraz tekstyliami.
Ich celem było dotarcie do noclegowni dla bezdomnych w Łowiczu, gdzie codziennie znajduje schronienie wiele osób, których los nie oszczędził. Chcieli nie tylko przekazać materialne wsparcie, ale także okazać solidarność i empatię wobec tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to nie tylko czas na celebrację działań organizacji humanitarnych, ale także moment, aby zastanowić się w jaki sposób możemy przyczynić się do poprawy sytuacji tych, którzy potrzebują pomocy. Młodzież z Dobieszkowa pokazała, że nawet małe gesty mogą mieć ogromne znaczenie dla innych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.