• Kontrast strony
„To co możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale właśnie tym, co nadaje znaczenia twojemu życiu.” (Albert Schweitzer).
 
W dniu 05.06.2023 r. w dobieszkowskim Centrum obchodzony był Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to najważniejsze, najszerzej obchodzone i jednocześnie jedno z najstarszych świąt ekologicznych. Ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Ma na celu uświadomienie nam głównych problemów ekologicznych naszych czasów.
Uczestnicy kółka ekologicznego funkcjonującego w CKiW OHP w Dobieszkowie wzięli udział w pogadance oraz podjęli działania, które przyczyniły się do poprawy środowiska naturalnego. Młodzież pozbierała śmieci na terenie Centrum oraz wykonała domowym sposobem środki czyszczące nieszkodliwe dla naszego zdrowia i nieinwazyjne dla środowiska. Ocet i soda zastąpiła w tym przypadku groźne detergenty.
Warto dbać o środowisko i praktykować ekologiczne zachowania. Jest to świetna okazja, by zwrócić uwagę na nasze otoczenie i znaleźć sposoby, które pomogą zadbać o środowisko.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.