• Kontrast strony

Dzień Ziemi zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wypada 22 kwietnia. To proekologiczne święto zostało ustanowione, po to aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć. Dzień Ziemi, znany również jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku. W związku z tym wydarzeniem co roku w Polsce organizowane są wykłady i konferencje dotyczące ochrony środowiska. W wielu placówkach oświatowych organizowane są akcje sprzątania lasów, parków, plaż czy też wybranych okolicznych miejsc.

W nawiązaniu do zbliżającego się święta Dobieszkowska młodzież w ramach zajęć kółka ekologicznego wykonała gazetkę ścienną, która została wywieszona na korytarzu Centrum.
W trakcie spotkania z wychowankami został poruszony temat zanieczyszczeń środowiska, sposobów ich zapobiegania oraz działania, które mogą służyć jego ochronie.
Celem przedsięwzięcia, jakiego podjęli się nasi uczestnicy było kształtowanie postaw proekologicznych, poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie jak również rozbudzanie świadomości ekologicznej, które możliwe jest poprzez wczesną edukację i konkretne działania w tym zakresie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.