• Kontrast strony
W dniu 13 lutego 2024 r. uczestnicy dobieszkowskiego Centrum kolejny raz wzięli udział w zajęciach w ramach programu „W Służbie Ojczyźnie”. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.
W pierwszej części spotkania młodzież została zapoznana z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, czyli B.L.O.S. Te cztery litery to skróty od słów broń, lufa, spust, otoczenie, które mówią o podstawach bezpieczeństwa strzelca. Nasi uczestnicy mieli także możliwość obejrzenia broni i wyposażenia osobistego używanego na co dzień przez funkcjonariuszy Służby Więziennej w trakcie realizacji zadań służbowych. Mogli też przymierzyć wyposażenie taktyczne używane przez funkcjonariuszy GISW oraz zaznajomić się z środkami ochrony wykorzystywanymi podczas interwencji.
W ostatniej części spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak właściwie posługiwać się bronią palną. Operatorzy GISW pokazali młodzieży jaka jest właściwa postawa strzelecka, jak budować odpowiedni chwyt na broni, zgrywać przyrządy celownicze czy prawidłowo ściągać język spustowy. Na koniec wychowankowie OHP w Dobieszkowie przećwiczyli nabytą wiedzę i umiejętności w praktyce, przy pomocy trenażerów strzeleckich na wirtualnej strzelnicy. Realizowany projekt cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która podkreślała w rozmowach, że forma przekazu treści była bardzo ciekawa i różniła się od typowych zajęć profilaktycznych.
Głównym celem tego programu było szkolenie z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią palną, integracja pomiędzy uczestnikami oraz kształtowanie odpowiedzialności za wykonywane zadania i obowiązki.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.