• Kontrast strony
W dniu 15.10.23 r. młodzież CKiW OHP w Dobieszkowie w ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego wzięła udział w II edycji Ogólnopolskiego Biegu Papieskiego Ochotniczych Hufców Pracy, odbywającego się w parku MOSiR w Sieradzu.
Tegorocznym hasłem przewodnim Dnia Papieskiego jest "św. Jan Paweł II. Cywilizacja Życia". To cytat z Encykliki Papieskiej Evangeliium Vitae, która traktuje o wartości ludzkiego życia i o jego pięknie.
W biegu wzięli udział uczestnicy oraz kadra pedagogiczna Hufców Pracy z całego województwa łódzkiego. Przedsięwzięcie miało charakter symboliczny nawołując do refleksji nad własnym życiem, miało również za zadanie promowanie zdrowego stylu życia, sportu i aktywnej rekreacji, czego wielkim orędownikiem i propagatorem był Jan Paweł II. Pomimo tego, że wynik rywalizacji sportowej nie był istotną rzeczą, gdyż towarzyszyły temu biegowi wyższe wartości, trzeba w tym miejscu wspomnieć, iż pierwszy na mecie biegu zameldował się nasz uczestnik – Dawid Kaftan.
Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz pamiątkowy medal.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.