• Kontrast strony
Każdego roku 11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Była to doskonała okazja do rozpowszechniania wśród młodzieży CKiW OHP w Dobieszkowie wiedzy na temat właściwego korzystania z numeru alarmowego 112, umiejętności prawidłowego przekazania informacji na temat zdarzenia, co ma istotny wpływ na czas reakcji na zdarzenie jak również skierowanie odpowiednich służb. Podkreślono również fakt, iż najważniejszą rzeczą podczas różnego rodzaju zdarzeń jest zadbanie o własne bezpieczeństwo, jak i odwaga niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Numer alarmowy „112” jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wybranie numeru 112 nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Ponadto numer 112 można wybrać w telefonie bez karty SIM. Kierowanie połączeń na numer alarmowy „112” jest bezpłatne.
Podsumowaniem Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112 obchodzonego w Centrum było stworzenie okolicznościowych plakatów.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.