• Kontrast strony
Ferie zimowe to wyczekiwany przez młodzież czas. Można oderwać się od codziennych zajęć, nauki, odpocząć, poświecić się pasjom i sportom zimowym. Zapewne młodzież wykorzysta ten czas aktywnie. Centrum dbając o bezpieczeństwo wychowanków zorganizowało zajęcia wychowawcze dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
Podczas cyklu spotkań młodzież miała okazję podzielić się swoimi planami i pomysłami na spędzenie ferii. Ponadto uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, lodowisk, aqua parków oraz pagórków.
Kolejnym tematem zajęć było bezpieczne organizowanie z rówieśnikami różnorodnych gier i zabaw na śniegu. Wychowawcy podkreślali, by nie wchodzić na zamarznięte rzeki, jeziora. Lód bywa cieńszy niż się wydaje i o wypadek nietrudno.
Z uwagi na to, że zima kryje wiele zagrożeń, a odpowiednie przygotowanie jest kluczowe, zajęcia prowadzone przez wychowawców nie ograniczyły się tylko do tematyki związanej z aktywnościami na śniegu. Bezpieczeństwo jest bowiem kwestią wielowymiarową, obejmującą także codzienne sytuacje na drodze, kontakty z nieznajomymi oraz unikanie niebezpiecznych substancji. Na drodze również musimy być czujni. Bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, czy kierowcami, przestrzegajmy zasad ruchu drogowego. Kadra wychowawcza przypomniała młodzieży, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w zimowe wieczory. To daje nam możliwość bycia widocznym dla innych uczestników ruchu.
W trakcie zajęć młodzież wykonała plakaty z najważniejszymi informacjami oraz zasadami bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać podczas zimowego wypoczynku.
Zatem dbajmy o siebie nawzajem, przestrzegajmy zasad i cieszmy się feriami, zwracając uwagę na otoczenie i swoje bezpieczeństwo.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.