• Kontrast strony
W dniu 23 lutego młodzież z dobieszkowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wzięła udział w akcji organizowanej przez Kapitułę Samorządności Młodzieży OHP – pod hasłem „ODDAJ KREW, PODZIEL SIĘ CENNYM DAREM”.
Celem hasła jest realizacja działań zmierzających do wyposażenia młodych ludzi w wiedzę związaną z honorowym oddawaniem krwi oraz zwiększeniem świadomości wśród młodzieży dotyczącej zapotrzebowania na krew.
Grupa uczestników dobieszkowskiego Centrum wspólnie z wychowawcą postanowiła wesprzeć organizację akcji krwiodawstwa i oddać krew w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi.
Po dotarciu do punktu młodzi ludzie uzupełnili niezbędną ankietę, następnie zostali poddani badaniom, które określiły poziom hemoglobiny i kwalifikowały do oddania krwi.
Bezinteresowne oddawanie krwi to jedna z najszlachetniejszych form pomocy. Uczestnicy dobieszkowskiego Centrum bardzo chętnie wzięli udział w tej akcji wiedząc jak ważne jest to dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych oraz ofiar wypadków. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.