• Kontrast strony
W dniach 07 - 08.02.2023 r. na warsztatach ślusarskich Centrum w Dobieszkowie w ramach inicjatywy „Pogotowie Koleżeńskie” organizowanej przez Ogólnopolską Kapitułę Samorządności Młodzieży OHP, została własnoręcznie przygotowana przez młodzież skrzynka metalowa zamykana na kłódkę, która zostanie zawieszona na ścianie w Internacie. Do skrzynki będzie można wrzucać pisemne informacje o trudnych sytuacjach, o których młodzież wstydzi się samodzielnie poinformować wychowawcę, pedagoga, czy instruktora.
Celem inicjatywy jest pomoc młodzieży, która boryka się z różnymi problemami np. w rodzinie, szkole, wśród rówieśników. Rozwiązanie to ma wspierać jak najszybszą reakcję na zaistniałą sytuację ze strony opiekunów lub udzielić specjalistycznej pomocy.
Uczestnicy, którzy są nieśmiali lub czują się zastraszeni, będą mogli anonimowo poinformować o napotkanych kłopotach w grupie koleżeńskiej, borykający się ze złą kondycja psychiczną, spotykający się z uzależnieniem, znęcaniem itp.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.